Jubilejní 60. Videosalon

Tak nám skončila jubilejní celostátní soutěž neprofesionálních filmů nazvaná Český Videosalon. Proběhla včetně soutěže mladých autorů Zlaté slunce ve dnech 13.-15. června 2013 v Ústí nad Orlicí. Pořadateli byly NIPOS-ARTAMA Praha, Město Ústí nad Orlicí a KLUBCENTRUM v Ústí nad Orlicí. Spolupracoval Pardubický kraj a občanská sdružení zastoupená v Českém výboru UNICA - Celostátním svazem neprofesionálního filmu ČR.

Celkem bylo promítnuto 44 filmů v soutěži Český Videosalon a 34 filmů v soutěži Zlaté Slunce. Obě soutěže posuzovaly dvě poroty. Obě poroty rozdělily ceny a čestná uznání v jednotlivých kategoriích. Výsledky jsou zveřejněny na portálu www.filmdat.cz.

Vedle soutěžního promítání bylo také oceněno několik osob, které se významně podílejí na rozvoji neprofesionální filmové tvorby. Cenu Ministerstva kultury získal vynikající animátor a mnohonásobný vítěz tuzemských i zahraničních filmových festivalů a soutěží, pan Jaroslav Nykl.

U příležitosti 60. výročí celostátní soutěže obdržel Čestnou plaketu ČVU generální sekretář UNICA pan Jan P. Essing. Čestnou plaketu ČVU získali dále pánové Petr Baran, Jaroslav Doleček a Wolfgang Becker a paní Mgr. Jarmila Šlaisová.

Dá se obecně konstatovat, že akce se zdařila, projekce zajišťovaná JBS byla dokonalá i organizace měla svou dobrou úroveň. Nyní zbývá jen vybrat českou kolekci filmů na světovou soutěž UNICA, která se bude konat koncem září v Rakousku.

Kontakt

Vedení

Členské organizace

Fügnerovo náměstí 1866/5
P.O.Box č. 12
120 21 Praha 2

 

tel.: +420 221 507 958
tel.: +420 221 507 900
E-mail: cvu@cvu.cz

Prezident (hospodář)
Jan Vačlena

 
Viceprezident pro zahraničí
Ladislav Františ


Auditor
Bohumil Kheil

 
Sekretář
Miroslav Tuščák

 
Člen vedení
Anna Zíchová

B.Á.C. Praha

ČKK Praha

ČSFV Kroměříž

Filmové studio Zruč n/S

JBS STUDIO Kladno

Sdružení pro film a video Uničov

VIDEO-FILM Studio Ústí n/L

KFA Frýdek-Místek

 

© 2013-2016 www.cvu.cz  | AP |  vytvořil WebdesignHrabec