Klapka se Zdeňkem Kopkou

Někdy v únoru 2013 mně požádal předseda ČKK, pan Pavel Vrbata, zda bych neuvažoval o svém vystoupení v televizním pořadu „KLAPKA s ……“, který natáčí a vysílá ostravská křesťanská televize NOE.

Nejsem zvyklý veřejně vystupovat a tak jsem nabídku nejdříve odmítl. Pak jsem však podlehl přesvědčování svého okolí, že se to natáčí předem, a že když něco zkazím, že se to dá opakovat. Současně jsem si však považoval za čest, presentovat některé své filmy, o kterých si myslím, že se celkem povedly.

Spojil jsem se s panem Mgr. Miroslavem Tuščákem, který je scénáristou tohoto pořadu a zeptal jsem se ho, jak by měl asi pořad vypadat. Navrhl, vzhledem k mému téměř šedesátiletému členství v Českém klubu kinoamatérů, odvyprávět, jak to v ČKK tehdy vypadalo, co a na co se tehdy točilo, něco o filmové surovině a taky o ozvučování filmů. A taky něco o sobě, o své tvorbě, o svém pohledu na život na svět a tak vůbec. Co jsem na sebe neřekl já, to doplnila manželka. Mohu říci, že pan Tuščák je dobrý zpovědník. Potom jsem promítl panu Tuščákovi některé své filmy, které jsem natočil v létech 1958 až 1970. Na výběru jsme se dohodli.

Za 14 dní jsem obdržel scénář, ve kterém bylo na mně, abych při natáčení zodpověděl moderátorovi pořadu, výbornému brněnskému videoamatérovi, panu Petru Baranovi asi 14 otázek. Nějak jsem se připravil, dokonce jsem si odpovědi napsal. Ale natáčení proběhlo ve velké pohodě. Měl jsem po skončení dojem, jako by to byla přátelská debata dvou blízkých lidí. Určitě k tomu přispělo také i více než přátelské prostředí křesťanského studia televize NOE a jeho všech pracovníků. Děkujeme s manželkou za vlídné přijetí, pohostinství i pobyt.

Vivat NOE.

Ostravská televize NOE bude tento pořad vysílat 10.června 2013 ve 20 hod. Repríza pořadu pak bude ve středu a v pátek. Přesné časy najdete na www.tvnoe.cz

Pokud nemáte příjem TV NOE, můžete tento pořad sledovat na této internetové adrese živě, v době vysílání tohoto pořadu. V jejich archivu tyto pořady nejsou bohužel uloženy.

 

 

Zapsal: Zdeněk Kopka

Kontakt

Vedení

Členské organizace

Fügnerovo náměstí 1866/5
P.O.Box č. 12
120 21 Praha 2

 

tel.: +420 221 507 958
tel.: +420 221 507 900
E-mail: cvu@cvu.cz

Prezident (hospodář)
Jan Vačlena

 
Viceprezident pro zahraničí
Ladislav Františ


Auditor
Bohumil Kheil

 
Sekretář
Miroslav Tuščák

 
Člen vedení
Anna Zíchová

B.Á.C. Praha

ČKK Praha

ČSFV Kroměříž

Filmové studio Zruč n/S

JBS STUDIO Kladno

Sdružení pro film a video Uničov

VIDEO-FILM Studio Ústí n/L

KFA Frýdek-Místek

 

© 2013-2016 www.cvu.cz  | AP |  vytvořil WebdesignHrabec